pl en

Piotr Bugzel - wokalista, kompozytor i autor tekstów. Urodził się  28 grudnia 1970 r. w Poznaniu.  Wychował się w rodzinie muzyków, od dzieciństwa mając  żywy kontakt z muzyką, gitarą oraz twórczością Elvisa. Nie mogło to pozostać bez wpływu na Jego przyszłość, więcej – sprawiło,  że  Król Rock and rolla  jest silnie obecny  w  Jego repertuarze i drodze artystycznej, muzycznej i estradowej. Od  kilku lat  niezależnie od  tego nurtu wykonawczego, związanego z postacią  Presleya, który cieszy się  aplauzem nie tylko publiczności, lecz i uznaniem pośród gremiów jurorów muzycznych czy też artystycznych promotorów,  Artysta komponuje i pisze teksty, nagrywa w studio, realizując  projekty własnego repertuaru. Wydał autorską płytę „Jestem pewien”.  

Poniżej podajemy kalendarium artystyczne Piotra Bugzela od 1986 r., ujmując w nim najważniejsze wydarzenia. 

2014 - rok rozpoczyna się wywiadem telewizyjnym 8 stycznia dla TV Polonia i TVP 3 Poznań. W marcu Piotr Bugzel  rozpoczyna nowy rozdział w swojej działalności, zakładając nowy projekt muzyczny. Dokonuje wstępnych nagrań w studio, pracując nad nowym repertuarem. Do produkcji muzycznej dołączył producent i aranżer - Maciej Nowicki, odpowiedzialny za album Piotra  „Jestem pewien”. Nowości należy spodziewać się wiosną lub na początku lata 2015 roku. 

2013 - trzynastka jest szczęśliwa dla Piotra Bugzela. Wygrywa casting w Warszawie do reklamy filmowej „Grześki - Zero bujdy – Elvis”, pokonując innych polskich wykonawców piosenek Elvisa. Niezależne jury, złożone z reżyserów i producentów filmowych, dostrzega osobowość najlepszego Polskiego Elvisa. Rok 2013 jest również udany pod względem koncertowym.  

2012 - Wokalista, pamiętając o 35.  rocznicy śmierci Króla rock and  rolla, zaproszony przez TVP 1, TV Polonia, TVP 3 Poznań, TV Superstację - udziela wywiadów dotyczących Presleya. Bierze również udział w wielu koncertach w Polsce. Najważniejszym wydarzeniem tego roku jest koncert w Szprotawie z kilkunastoosobowym zespołem - Big Bandem pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego.

2011 - w lutym Piotr Bugzel  udzielił wywiadu dla poznańskiego Radia Merkury i zaprezentował premierę polskiej wersji przeboju  Elvisa  „In the Ghetto” (Gdzieś tam w getcie) do słów Stanisława Kaczmarka. W tymże miesiącu zrealizował również wideoklip do tej piosenki. Artysta miał  też serię letnich koncertów, a w listopadzie zaśpiewał dla francuskiej i międzynarodowej publiczności w Paryżu na targach Batimat, spotykając się z niezwykle gorącym przyjęciem.

2010 - ten rok zaowocował m.in. nawiązaniem współpracy  Piotra Bugzela  z zespołem ROCKIN`MINDS REVIVAL - gdańską formacją profesjonalnych muzyków. Następstwem owej współpracy było nagranie polskiej wersji językowej niezapomnianego hitu Elvisa „In the  Ghetto” w gdańskim studio „Ołowianka” Filharmonii Bałtyckiej. Pozyskanie oficjalnego zezwolenia i licencji do słów Stanisława Kaczmarka jest wielkim sukcesem Artysty i ewenementem w skali kraju. Dzięki temu może On przygotowywać się do wydania kolejnych hitów Króla Rock and rolla. Rok 2010 ocenić należy również pozytywnie jeśli chodzi o występy sceniczne. W realiach kryzysu, z którym boryka się obecnie branża rozrywkowa, 45 koncertów i recitali stanowi liczbę imponującą. Całości obrazu tego pełnego sukcesów roku dopełnia fakt nawiązania stałej współpracy z najbardziej znaną polską rewią - VIVA.

2009 – Piotr Bugzel  zagrał  na 53 koncertach, za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności.

2008 – „ Mam Talent”  TVN – „Polski Elvis” - Piotr Bugzel wdarł się przebojem do półfinału popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Talent Piotra został dostrzeżony i wysoko oceniony zarówno przez publiczność, jak i przede wszystkim przez jury w składzie: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki.

2008 - „Walk a golden mile in my shoes” - ten największy, europejski festiwal piosenek Elvisa Presleya nigdy dotąd nie gościł polskiego wykonawcy. Zaszczytu tego dostąpił dopiero Piotr Bugzel „Walk a golden mile in my shoes”, trzydniowy festiwal posiadający licencję „Elvis Presley Enterprise” – organizacji założonej przez Priscillę Presley, zrealizowany przez Martina Foxa i Micheala Kinga odbył się w Blackpool w Wielkiej Brytanii w dniach 4-6 stycznia 2008 r.  W jego 5. edycji uczestniczyło 68 wokalistów. Piotr Bugzel w pełni sprostał presji, którą odczuł, gdy znalazł się w ścisłej europejskiej czołówce wokalistów prezentujących twórczość Elvisa na tak prestiżowym festiwalu.  Tam wystąpił   dwa razy,   wykonując w koncercie głównym utwory: „Suspicious minds” oraz „I can’t help falling in love”, a w koncercie gospelowym - „American trilogy”.

2007 - „European Elvis Night” - słynna brytyjska stacja telewizyjna BBC zorganizowała i zarejestrowała koncert, do którego  jej prezenter - Vernon Kay spośród 35 000 piosenkarzy najlepszych na świecie interpretatorów piosenek Elvisa  wybrał m.in. Piotra Bugzela. W tym koncercie wystąpiło  15 najlepszych europejskich interpretatorów piosenek Elvisa Presleya. Piotr Bugzel zaprezentował utwory: „Can’t help falling in love with you” i „Devil in disguise”. Występ Piotra spotkał się z owacyjnym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność.
2007 - „Elvis Night”  Piotr Bugzel zaprezentował podczas wielu koncertów w Polsce i za granicą swój  nowy program największych przebojów Elvisa Presleya we własnej interpretacji.

2006 - nagrał  z Grzegorzem Kupczykiem i Wojciechem Kordą hymn „Jazda na fula” dla poznańskiej drużyny żużlowej „Skorpiony”.

2006 – odbył cykl koncertów w Hamburgu, Prenzlau i Berlinie, gdzie  wykonanie Piotra Bugzela przebojów Elvisa oraz utworów z płyty „Jestem Pewien” zostaje przyjęte niezwykle gorąco. Poza tym wystąpił w prestiżowym klubie muzycznym Blue Note w Poznaniu,  w którym spotkał się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

2006 – ukazuje się pierwszy solowy album Piotra Bugzela: „Jestem pewien”. Płytę emitują stacje polskiego radia oraz program 1. W kilkunastu rozgłośniach płyta zdobywa miano płyty tygodnia.

2004 – skomponował hymn dla Fundacji „Lepsze Jutro”, wspierającej domy dziecka w całej Polsce. Hymn ten wykonała Małgorzata Ostrowska. Ponadto uczestniczył  w innych imprezach charytatywnych, występując m.in. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2003 - 2006 - współpracował z młodą wokalistką Aleksandrą Jabłonką, którą promował i dla której tworzył oraz realizował nagrania studyjne. Hit „Ola love”  trafił na listy przebojów i zainaugurował solową karierę Aleksandry.

2002 - minęło 25 lat od śmierci Elvisa Presleya. Z tej okazji Piotr Bugzel wystąpił w wielkim koncercie, który odbył się w Mrągowie pod hasłem: „Elvis żyje w Polsce”. Koncert ten emitowany był w programie 2 TVP.

2000 – Piotr Bugzel  ruszył w trasę koncertową po Polsce i Niemczech z repertuarem opracowanych przez siebie piosenek Elvisa.   

1998 - podjął współpracę i komponował muzykę dla zespołu Apropo’s i wokalistki Moniki Głębowicz (aktualnie Mosqiutoo). Kompozycji Piotra Bugzela można było posłuchać w Programie 3 Polskiego Radia.

1994 - z inicjatywy Piotra Bugzela powstał zespół rockowy Amber Black. Zespół wystąpił m.in. jako support na koncertach Lombardu i Budki Suflera w Arenie, katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze. Grał również na wielu imprezach plenerowych i klubowych.

1992 – był założycielem zespołu pop rockowego New Reaction. Na listach muzycznych stacji RMF FM oraz Programu I Polskiego Radia pojawiają się skomponowane przez Piotra Bugzela piosenki: „Prośba o przebudzenie” i „Błysk świateł lamp”.

1990 – Piotr Bugzel zdał do studium piosenkarskiego w Poznaniu i rozpoczął naukę gry na gitarze.

1989 – wykonanie m.in. piosenek Elvisa Presleya na konkursie młodych talentów Sopot '89 zapewniło Piotrowi  zwycięstwo w eliminacjach.

1986 – Piotr Bugzel wygrał zorganizowany w studenckim klubie „Nurt”  konkurs piosenki „Śpiewać każdy może”. W ramach nagrody przewidziano wywiad ze zwycięzcą oraz prezentację zwycięskiej piosenki w telewizji.