pl en

Piotr Bugzel, urodził się  28.12.1970r w Poznaniu. Ten przyszły wokalista, kompozytor i autor tekstów wychował się w rodzinie muzyków, dzięki czemu już jako dziecko miał styczność z muzyką, gitarą oraz oczywiście twórczością Elvisa. Nie mogło to pozostać bez wpływu na Jego przyszłość, więcej - sprawiło że Król Rock'n'rolla towarzyszy mu niezmiennie w Jego karierze muzycznej i estradowej.

2014 - Rok rozpoczyna się wywiadem telewizyjnym 8 stycznia dla TV Polonia i TVP 3 Poznań. W marcu Artysta rozpoczyna nowy rozdział w swojej działalności zakładając nowy projekt muzyczny. Dokonuje wstępnych nagrań w studio pracując nad nowym repertuarem. Do produkcji muzycznej dołączył producent i aranżer - Maciej Nowicki, odpowiedzialny za album Piotra - "Jestem pewien". Nowości należy spodziewać się wiosną lub na początku lata 2015 roku.

2013 - 13-stka jest szczęśliwa dla Artysty. Wygrywa casting w Warszawie do reklamy filmowej Grześki - Zero bujdy - Elvis, pokonując innych polskich wykonawców piosenek Elvisa. Niezależne jury, złożone z reżyserów i producentów filmowych dostrzega osobowość najlepszego Polskiego Elvisa. Rok 2013 jest również udany pod względem koncertowym.  

2012 - Wokalista, pamiętając o 35 rocznicy śmierci Króla rock'n'rolla, zaproszony przez TVP 1, TV Polonia, TVP 3 Poznań, TV Superstację - udziela wywiadów dotyczących Presley'a. Bierze również udział w wielu koncertach w Polsce. Najważniejszym wydarzeniem tego roku jest koncert w Szprotawie z kilkunastoosobowym zespołem - Big Bandem pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego.

2011 - w lutym Artysta udzielił wywiadu dla poznańskiego Radia Merkury i zaprezentował premierę polskiej wersji przeboju  Elvisa In the Ghetto (Gdzieś tam w Getcie) do słów Stanisława Kaczmarka. W tymże miesiącu zrealizował również video clip do tej piosenki. Atysta zagrał też serię letnich koncertów ,a w listopadzie zaśpiewał dla francuskiej i międzynarodowej publicznosci w Paryżu na targach Batimat spotykając się z niezwykle gorącym przyjęciem.

2010 - ten rok zaowocował m.in. nawiązaniem współpracy pomiędzy Piotrem a zespołem ROCKIN`MINDS REVIVAL - gdańską formacją profesjonalnych muzyków. Następstwem owej współpracy było nagranie polskiej wersji językowej niezapomnianego hitu Elvisa - IN THE GHETTO w gdańskim studio Ołowianka Filharmonii Bałtyckiej. Pozyskanie oficjalnego zezwolenia i licencji do słów Stanisława Kaczmarka jest wielkim sukcesem Artysty i ewenementem w skali kraju. Dzięki temu może On przygotowywać się do wydania kolejnych hitów Króla Rock'n'Rolla. Rok 2010 ocenić należy również pozytywnie jeśli chodzi o występy sceniczne. W realiach kryzysu, z jakim boryka się obecnie branża rozrywkowa, 45 koncertów i recitali stanowi liczbę imponującą. Całości obrazu tego pełnego sukcesów roku dopełnia fakt nawiązania stałej współpracy z najbardziej znaną polską rewią - VIVA.

2009 - Artysta zagrał w sumie na 53 koncertach, za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności i pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenia.

2008 - ,,Mam Talent TVN'' - ,,Polski Elvis'' - Piotr Bugzel wdarł się przebojem do półfinału popularnego programu telewizyjnego ,,Mam Talent''. Talent Piotra został dostrzeżony i wysoko oceniony zarówno przez publikę, jak i przede wszystkim przez jury w składzie: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki .

2008 - „Walk a golden mile in my shoes” - ten największy, europejski festiwal piosenek Elvisa Presleya nigdy dotąd nie gościł polskiego wykonawcy. Zaszczytu tego dostąpił dopiero Piotr Bugzel „Walk a golden mile in my shoes”, trzydniowy festiwal posiadający licencję „Elvis Presley Enterprise” – organizacji założonej przez Priscillę Presley, zrealizowany przez Martina Foxa i Micheala Kinga odbył się w Blackpool w Wielkiej Brytanii w dniach 4-6 stycznia 2008r są . W jego 5 edycji uczestniczyło 68 wokalistów. Piotr Bugzel w pełni sprostał presji jaką był fakt znalezienia się w ścisłej europejskiej czołówce wokalistów prezentujacych twórczość Elvisa na tak prestiżowym festiwalu. Zaprezentował się dwukrotnie wykonując w koncercie głównym utwory: „Suspicious minds” oraz „I can’t help falling in love”, a w koncercie gospelowym „American trilogy”.

2007 - „European Elvis Night” - słynna brytyjska stacja telewizyjna BBC zorganizowała i zarejestrowała koncert, do którego  jej prezenter - Vernon Kay spośród 35.000 piosenkarzy najlepszych na świecie interpretatorów piosenek Elvisa, wybrał m.in. Piotra Bugzela. W trakcie tego koncertu wystąpiło  15 najlepszych europejskich interpretatorów piosenek Elvisa Presleya. Piotr Bugzel zaprezentował utwory: „Can’t help falling in love with you” i „Devil in disguise”. Występ Piotra spotkał się z owacyjnym przyjęciem przez zgromadzoną publiczność.

2007 - „Elvis Night” - Piotr Bugzel zaprezentował podczas wielu koncertów w Polsce i za granicą swój  nowy program największych przebojów ELVISA PRESLEYA we własnej interpretacji.

2006 - nagrał wespół z Grzegorzem Kupczykiem i Wojciechem Kordą hymn „Jazda na Fula” dla poznańskiej drużyny żużlowej „Skorpiony”.

2006 – odbył cykl koncertów w HamburguPrenzlau i Berlinie, gdzie jego wykonanie przebojów Elvisa oraz utworów z płyty „Jestem Pewien” zostaje przyjęte niezwykle gorąco . Poza tym wystąpił w prestiżowym klubie muzycznym Blue Note w Poznaniu, gdzie spotkał się z entuzjastyczną reakcją publiczności.

2006 – ukazuje się pierwszy solowy album Piotra: „Jestem Pewien”. Płytę emitują stacje polskiego radia oraz program 1. W kilkunastu rozgłośniach płyta zdobywa miano płyty tygodnia.

2004 – skomponował hymn dla Fundacji Lepsze Jutro, wspierającej domy dziecka w całej Polsce. Hymn ten wykonała Małgorzata Ostrowska. Ponadto uczestniczy w innych imprezach charytatywnych, występuje m.in. dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

2003 - 2006 - współpracował z młodą wokalistką Aleksandrą Jabłonką, którą promował i dla której tworzył oraz realizował nagrania studyjne. Hit "OLA LOVE" trafił na listy przebojów i zainaugurował solową karierę Aleksandry.

2002 - minęło 25 lat od śmierci Elvisa Presleya. Z tej okazji Piotr wystąpił w wiekim koncercie który odbył się w Mrągowie pod hasłem: "Elvis żyje w Polsce". Koncert ten emitowany był w programie 2 TVP.

2000 - ruszył w trasę koncertową po Polsce i Niemczech z repertuarem opracowanych przez siebie piosenek Elvisa.   

1998 - podjął współpracę i komponował muzykę dla zespołu Apropo’s i wokalistki Moniki Głębowicz(aktualnie Mosqiutoo). Kompozycji Piotra Bugzela można było posłuchać w Programie 3 Polskiego Radia.

1994 - z inicjatywy Piotra powstał zespół rockowy "Amber Black". Zespół wystąpił m.in. jako support na koncertach Lombardu i Budki Suflera w Arenie, katowickim Spodku i na warszawskim Torwarze. Grał również na wielu imprezach plenerowych i klubowych.

1992 – był założycielem zespołu pop - rockowego "New Reaction". Na listach muzycznych stacji RMF FM oraz Programu I Polskiego Radia pojawiają się skomponowane przez Piotra piosenki: "Prośba o przebudzenie" i "Błysk świateł lamp".

1990 - zdał do studium piosenkarskiego w Poznaniu i rozpoczął naukę gry na gitarze.

1989 – wykonanie m.in. piosenek Elvisa Presleya na konkursie młodych talentów Sopot '89 zapewnia mu zwycięstwo w eliminacjach.

1986 – wygrał zorganizowany w studenckim klubie "Nurt" konkurs piosenki "Spiewać każdy może". W ramach nagrody przewidziano wywiad ze zwycięzcą oraz prezentację zwycięskiej piosenki w telewizji.